הרצאות, כנסים ואירועים

       
 

מנסחות תשובה
הבמה לשיח יהודי-ישראלי בצוותא, ת"א.

ביום שני האחרון (3/10/11) התקיים בצוותא בתל אביב זו השנה השנייה הערב "מנסחות תשובה". נשים ישראליות יהודיות מנסחות מחשבותיהן, דבריהן, תפילתן ושירתן לקראת השנה החדשה ומשוחחות על משמעותה האישית, הרוחנית, הדתית והחברתית של התשובה.

בערב השתתפו רונה רמון, ד"ר שלי גולדברג, ד"ר עליזה לביא, הזמרת רונית שחר, הרבנית מלכה פיוטרקובסקי והעיתונאית תמר מור סלע.

האולם הגדול בצוותא היה מלא בקהל מגוון: נשים וגברים, דתיות וחילוניות, צעירים ומבוגרים. גם מי שאינו מאמין , יכול היה לחוש את
היכולת ליצור חיבורים, לבנות גשרים בין נפשות, את היכולת לנהל שיח פתוח ובגובה העיניים גם עם מי שאנו כל כך , מבלי שנרגיש מאוימות.

לולא הבמה הזאת, אולי לא היו נפגשות בשום מקום אחר. הפתיחות, הרצון להקשיב וללמוד זו מזו, הנכיחו שוב את העובדה הפשוטה, כי כולנו למעשה מדברות על אותם דברים. עוסקות באותם חומרים, בין אם דתיות אנו, אם לאו. בין אם תל אביביות או תושבות התנחלות. דיברנו על האיכויות השונות של התשובה. השירים הנפלאים של רונית שחר ושירתה הצלולה, העניקו עומק נוסף ומשמעותי ליוזמה שהולכת וצומחת.

"מנסחות תשובה" הוא חלק מהבמה לשיח ישראלי-יהודי בצוותא - שמטרתה לאפשר שיח מעמיק על תרבות ועל זהות ישראלית-יהודית. את הערב מרכזים במשותף ד"ר עליזה לביא ויו"ר צוותא גברי ברגיל העומדים בראש הבמה.

צילום: ברני ארדוב

  מנסחות תשובה  מנסחות תשובה  מנסחות תשובה

מנסחות תשובה  מנסחות תשובה

   

מנסחות תשובה

מנסחות תשובה

מנסחות תשובה

מנסחות תשובה

 
 

                                                                                                                                                                 דוא"ל לפניות הגולשים