אספ”ר מועצת אירופה: ישראל מענה עצירים ופוגעת בקטינים

אספ”ר מועצת אירופה: ישראל מענה עצירים ופוגעת בקטינים

שטרסבורג, צרפת: האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה אימצה ברוב של 47 תומכים, 11 מתנגדים ו-4 נמנעים, דו”ח המגנה את מדיניות המעצרים המינהליים של ישראל, ומאשים אותה בפגיעה בזכויות אדם, כליאה ממושכת במתקנים צבאיים ללא משפט, עינויים, הטלת אימה ואיום על נחקרים, שלילת זכויות קטינים ועוד.

בדו”ח נכתב: “חובתנו לוודא שמערכת המשפט לא הופכת לכלי לנקמה או לדיכוי זכויות אדם”.

ראש משלחת הכנסת לאסיפה, ח”כ עליזה לביא (יש עתיד), אמרה בנאומה בפני המועצה: “הצביעות חוגגת. בזמן ששקדתם על כתיבת הדוח בחדר הממוזג, נרצח ישראלי במרכז קניות בידי “קטין” עליו אתם מבקשים להגן. בזמן שאתם מגנים מעצרים של מפגעים פוטנציאליים, שני ישראלים נוספים נשחטו במקום עבודתם. כמה מהמדינות שיושבות באולם הזה נוקטות בעצמן במעצרים מנהליים כדי להבטיח את בטחונן, אך כשזה מגיע לישראל – זכותנו להגן על עצמנו היא על הנייר בלבד”.

לביא הוסיפה: “הדו”ח חד צדדי ומעוות את המציאות. הוא לא מתייחס למעורבותם של אותם קטינים בטרור ובאלימות, לא בתכני ההסתה והשנאה בספרי הלימוד בבתי הספר, או בתשלום למשפחות מחבלים בידי ההנהגה הפלסטינית. האובססיה של המוסדות האירופיים לגנות פעם אחר פעם את הדמוקרטיה היציבה היחידה באזור לא מקדמת את השלום, היא מרחיקה אותו ומעודדת את הפלסטינים להמשיך לנגח את ישראל בזירה הבינלאומית”.

נציגי בריטניה, שוויץ, אסטוניה ומולדובה טענו במהלך הדיון כי הדו”ח אינו מאוזן ולא מתייחס לפעולות טרור והסתה מצד הרשות הפלסטינית.
נציגי איסלנד, טורקיה, המשלחת הפלסטינית, ירדן ומדינות נוספות תקפו את ישראל מעל במת אסיפת המועצה.

לפוסט בפייסבוק

 

2018-10-11T11:04:28+00:00