בהמשך לפנייתה של ח"כ לביא: 10 נשים ישוריינו מטעם השר אזולאי לכהן בגוף הבוחר את מועצת הרבנות הראשית

בהמשך לפנייתה של ח"כ לביא: 10 נשים ישוריינו מטעם השר אזולאי לכהן בגוף הבוחר את מועצת הרבנות הראשית

ח"כ עליזה לביא, יו"ר שדולת עם דת ומדינה, מברכת את השר אזולאי על החלטתו למנות 10 נשים מקרב נציגיו לגוף הבוחר את מועצת הרבנות: "צעד הכרחי שיאפשר לפחות ייצוג מינימלי למחצית מהאוכלוסייה. מברכת את השר שנענה לפנייתי"

הבוקר הובא לאישור הממשלה בקשה לשיריון 10 נשים מטעמו של השר אזולאי לגוף הבוחר את מועצת הרבנות, (בצד מינוי השרים אזולאי ורגב לנציגי הממשלה בגוף ו-10 רבנים)
ח"כ לביא מסרה: "הרכב הגוף הבוחר כמעט ולא מאפשר ייצוג לנשים המהוות מחצית מהאוכלוסייה, ואני שמחה ומברכת על כך שהשר אזולאי נענה לפנייתי והשתמש בסמכותו לתקן במעט את הפער ולמנות מקרב נציגיו 10 נשים. זה עדיין מעט, אך צעד חשוב מאוד הן ברמה הסמלית והן המעשית. גיוון הרכב האסיפה הבוחרת יסייע במינויים של רבנים המייצגים מנעד רחב יותר של קבוצות וקשובים לצרכי הציבור"

לקראת סיום המושב העלתה ח"כ לביא בשיתוף עם אמונה הצעת חוק שמטרתה להבטיח ייצוג מינימלי לנשים מקרב 70 נציגי הציבור בגוף הבוחר את מועצת הרבנות. משנדחתה הצעת החוק, פנתה ח"כ לביא לשר אזולאי במכתב אליו הצטרפו למעלה מ-40 חברי כנסת, בבקשה שישתמש בסמכותו וימנה מקרב נציגיו נשים, על מנת לצמצמם ולו במעט את הפער הקיים. כ"כ נבחרה ח"כ לביא לשמש כנציגת האופוזיציה בגוף הבוחר, בצד נציגה אחת מהקואליציה.

מצ"ב הצעת החוק ומכתב הפנייה לשר הדתות.

2018-08-13T22:10:55+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below