ביקור של נציגי הרפובליקה הצ’כית במשכן הכנסת

ביקור של נציגי הרפובליקה הצ’כית במשכן הכנסת

נשיא הפרלמנט של צ’כיה מילאן שטך עמד בראש משלחת של נציגי הרפובליקה הצ’כית, שהגיעה לביקור בישראל, והשתתף בטקס משותף עם חברת הכנסת עליזה לביא לציון 100 שנות עצמאות לצ’כיה ו70 שנות עצמאות למדינת ישראל.

דברים שנשאה עליזה לביא בטקס:
שלום וברוכים הבאים לכל נציגי הרפובליקה הצ’כית אשר עברו דרך ארוכה כדי להגיע לכאן היום ולחגוג עמנו.
אני מתכבדת לארח אתכם כאן במשכן הכנסת, לציון הישגים חשובים בתחומים השונים, ובכדי לחגוג מאה שנות עצמאות של הרפובליקה הצ’כית ושבעים שנות עצמאות למדינת ישראל. החגיגות המשותפות של התאריכים החשובים הללו כאן בישראל, מוכיחות עד כמה חזקים הקשרים הדיפלומטים בין שתי המדינות, והשאיפה להמשיך את הקשר הזה עוד שנים רבות.
אדוני הנשיא, כאחד מחברי ישראל הגדולים והמסורים אנו מעריכים את תמיכתך בישראל. אנו מחויבים להמשך הקשר הידידותי בין שתי המדינות שלנו ומאמינים כי תקשורת פתוחה היא הכרחית. כאשר אנו חוגגים יחדיו שנות עצמאות, נפעל יחד להשיג שינוי במדינותינו ונמשיך לתמוך אחד בשני.
אנו נמצאים כאן היום כדי לשפר את פני החברה, ולהבטיח לילדינו עתיד טוב יותר ועולם בטוח, שיום יבוא והם יוכלו לחיות בעולם טוב יותר.
חשיבותו של הביקור הפרלמנטרי היום היא רבה. זהו אינו עוד סתם מפגש העוסק ביצירת קשרים, אלא גם על בחינת הקשרים. למידה הדדית זו מזו, כיצד נוכל לשפר ולהשתפר. נכונים לנו ימים מאתגרים, אך אני בטוחה שהתוצאות יצדיקו את המאמץ.
בתקופה האחרונה נכונו לישראל אתגרים רבים בתחום הביטחוני. שיגורי רקטות לאורך גבול עזה שהגיעו לערים דרומיות רבות בישראל, אלימות מוגברת בקרבת הגבול הצפוני. וכמובן המתיחות הרבה בירושלים.
העברת השגרירות הצ’כית מתל-אביב לירושלים, תהווה הוכחה ניצחת לקשר החזק והבלתי ניתק בין מדינת ישראל והרפוליקה הצ’כית. נשמח אם צ’כיה תצטרף למדינות שכבר החלו לעשות זאת. הכרה בירושלים כבירת ישראל תהווה מחווה אולטימטיבית של תמיכה. פתיחתו מחדש של קונסוליית הכבוד בירושלים היא הצעד הראשון לקראת מטרה זו. נשמח להושיט יד ולסייע בתחום הזה.
ההשקעה הצ’כית במדינה ישראל מוכיחה את האמונה בקשר האמיץ בין המדינות. אנו מודים לך על העמידה האיתנה וההשקעה, אנו מעריכים זאת מאוד. עם תמיכתכם אנו אף פעם לא לבד.
לעוד שנים רבים של עצמאות וחברות לשתי המדינות.
ישראל- צ’כיה.

צילום: ברוך ויסמן
צילום: ברוך ויסמן
2018-09-05T22:39:29+00:00