דיון סוער בוועדת השקיפות בנושא שקיפות בניהול רחבת הכותל

דיון סוער בוועדת השקיפות בנושא שקיפות בניהול רחבת הכותל

ח"כ עליזה לביא: "השאלה המרכזית היא כיצד מתקבלות החלטות הנוגעות לניהול הרחבה. התחושה היא שאין דין ואין דיין. לכן הגשתי הצעה בשם סיעת יש עתיד להקים מועצה ציבורית שתנהל את רחבת הכותל, בשם ולמען העם היהודי כולו"

לאחרונה התקיים דיון בוועדת השקיפות של הכנסת, בנושא שקיפות בניהול רחבת הכותל, שיזמה חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד), על רקע האירועים האחרונים ברחבה, ובהם מניעת גישתן של עיתונאיות לסיקור את ביקור סגן הנשיא מייק פנס.

לאחר דיון בוועדת השקיפות של הכנסת, בנושא שקיפות בניהול רחבת הכותל, פורסם כי במהלך ביקורו הרשמי של סגן הנשיא מייק פנס, הופרדו העיתונאיות שהגיעו לסקר את האירוע ונשלחו לעמוד במתחם אחורי מגודר שאין בו שדה ראייה ישיר לאירוע. הדבר מצטרף לסדרה של אירועים בעת האחרונה, ובהם ההחלטה לאפשר אירוע יחסי ציבור למכוניות פרארי ברחבה, להקים מחיצה חדשה באישון לילה במליון ש"ח, דחיקת רגליהן של העיתונאיות אמש, ומחלוקת ציבורית הנוגעת להסדרי הגישה, התפילה והטקסים במקום.

אף שהדיון ומועדו תואמו עם רב הכותל, הרב ביטל השתתפותו בסמוך למועד הדיון. בפתח הדיון התברר כי ח"כ מלכיאלי ביקש מהרב שלא להגיע דיון. עליזה לביא, יוזמות הדיון: "הכותל הוא בית תפילה ואבן שואבת לעם היהודי כולו. חבל מאוד שרב הכותל לא מכבד את הכנסת בנוכחותו, למרות שפנינו להתדיינות עניינית ורצינית, בסוגיה חשובה כל כך. חמור אף יותר שחבר כניסת מחליש את הכנסת וקורא לרב שהוא עובד ציבור בשכר שלא להגיע לדיון ולענות על שאלות".

האירועים האלו מצטרפים לשנים של מחלוקות סביב הסדרי גישה, תפילה, אישורי טקסים ואירועים וחניה בכותל. לכולם קו מקשר אחד – השאלה למי בעצם שייך הכותל וכיצד מתקבלות בו החלטות. במציאות בישראל – בידי אדם אחד בלבד – רב הכותל, ואין בלתו. וזה הזמן להזכיר – מעולם הכותל לא היה רכוש פרטי של אף אחד. זהו אתר לאומי, הלב הפועם של העם היהודי, געגוע בן דורות רבים של מליוני יהודים ברחבי העולם. הכותל חייב להיות מעל לכל מחלוקת והשקפה והוא צריך להיות מנוהל בשם העם ולמענו. ההצעה שחברת הכנסת ד"ר עליזה לביא מובילה – יחד עם כל חברי לסיעת מפלגת יש עתיד ובשיתוף עם נאמני תורה ועבודה מבקשת לעשות סדר – ולהקים מועצה ציבורית רחבה ומאוזנת, שתייצג את כלל העם היהודי, בארץ ובתפוצות, בלי יוצאות ויוצאים מן הכלל.

2018-02-21T12:34:19+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below