הישג למשלחת הכנסת: מועצת אירופה קוראת לפלסטינים להפסיק לתמוך בטרור

הישג למשלחת הכנסת: מועצת אירופה קוראת לפלסטינים להפסיק לתמוך בטרור

עליזה לביא: "החלטות מופרכות וחד צדדיות לא מקדמות את השלום, הן רק מרחיקות אותו. נמשיך לומר את האמת בכל במה"

משלחת מטעם הכנסת, בראשות חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד), יצאה השבוע למוצעת אירופה בשטרסבורג, במטרה להיאבק בהחלטה כנגד ישראל וארה"ב. במרכז ההחלטה גינוי להכרת טראמפ בירושלים כבירת ישראל, ערעור על מעמדה של ארה"ב כמתווך הוגן בסכסוך וגינוי המדיניות הישראלית. יחד עם זאת – הצליחה המשלחת להכניס לדוח הסופי  סעיף הקורא לפלסטינים להפסיק לתמוך בטרוריסטים ובני משפחותיהם. לביא: "במקום לגנות את הטרור, מגנים את הדמוקרטיה היחידה באזור".

שטרסבורג, צרפת: משלחת הכנסת לאסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה בראשות ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) הצליחה לרכך הצעת החלטה הכוללת "הבעת צער" ומחאה על הכרת ארה"ב בירושלים, בנייה ישראלית ב"שטחים הכבושים", הריסת בתי פלסטינים.

ח"כ לביא אמרה לאחר ההצבעה: "האובססיה של המוסדות האירופיים לעסוק דווקא בישראל, הדמוקרטיה היציבה היחידה באזור – נותרה כשהייתה. אך בעקבות מאמץ עיקש הצלחנו בפעם הראשונה להוסיף לדוח הסופי גם קריאה מפורשת להפסיק את התמיכה במחבלים ובני משפחותיהם. בנוסף מנענו מספר החמרות נוספות שהפלסטינים דרשו להוסיף להחלטה. מאחורי הקלעים יותר מדינות קשובות לטענותינו והמאמצים נושאים פרי, גם אם באופן חלקי.
ובכל זאת – לצערי חברות רבות במועצה האירופית עדיין עיוורות לעובדה שהסכסוך לא החל בהכרזתו של טראמפ או בבניה בירושלים, אלא נעוץ בסירוב העקבי של הפלסטינים לקבל את עצם קיומה מדינת ישראל בכל טריטוריה שהיא. רבים עדיין מאמינים שבאותה נוסחה שנוסתה שוב ושוב בעבר- ישיגו בדרך פלא תוצאות שונות. הבהרתי בנאום ובשיחות כאן שההתעקשות לשוב ולאמץ כל דרישה פלסטינית ולקדם החלטות מופרכות ומוטות בהליכי חירום – לא רק שלא מקדמת את השלום, היא רק פוגעת ומרחיקה אותו. כיוון שהיא מעודדת את הפלסטינים להמשיך ולהימנע ממשא ומתן ישיר. קשה – אך נמשיך להתעקש ולומר את האמת בכל במה"

הישג: מועצת אירופה תקרא לפלסטינים להפסיק לתמוך בטרור – ישראל היום

הישג: רוככה החלטת מועצת אירופה

אירופה לפלסטינים – הפסיקו לתמוך בטרור – ערוץ 7

News1

 

 

2018-01-29T10:39:40+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below