חוק הפדופילים עבר בקריאה שנייה ושלישית וייכנס לספר החוקים

חוק הפדופילים עבר בקריאה שנייה ושלישית וייכנס לספר החוקים

לראשונה – תתאפשר הרחקת חשודים בפדופיליה מסביבת עבודה עם ילדים.
על פי החוק שיזמו חברי הכנסת דוד ביטן, עליזה לביא ומיקי רוזנטל ועבר היום (ב') בקריאה שנייה ושלישית תינתן לבתי המשפט הסמכות להורות על הרחקתו של מי שנחשד בעבירות פדופיליה מסביבת עבודה עם ילדים. זו תכלול את מערכת החינוך וכן כל מוסד רגיש אחר כדוגמת קייטנות, הסעות ילדים, פארקים ועוד.

ח״כ דוד ביטן אמר היום: ״החוק כל כך מתבקש, זה הפתיע אותי שעד היום איש לא נדרש לסגור את הפרצה בחוק. בטיחותם של ילדים הוא דבר ראשון במעלה ואני מקווה כי לצד החייץ שאנו מציבים בין עברייני מין לילדים התיקון לחוק יהווה גם גורם מרתיע במאבק בנושא״.

ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד) :"נגמרו התירוצים. החוק שחוקקנו מבהיר באופן חד-משמעי וברור: מי שחשוד בעבירת מין – לא יעבוד עם קטינים ותימנע ממנו תעודת יושר. אנחנו מחויבים להגן על הילדות והילדים שלנו, ועל משטרת ישראל מוטלת האחריות לפקח על המידע הקיים ברשותה אודות עברייני המין. זהו מידע מציל חיים ובעל חשיבות עצומה, ועל המשטרה להעבירו למוסדות ולגורמים הרלוונטיים. בעולם כבר מזמן הבינו זאת ויותר מדינות מפרסמות גם את רשימת עברייני המין באינטרנט, וכך כל אחד יכול לדעת מי בקהילה שסביבו הואשם בעבירות. פגיעה מינית היא צלקת לכל החיים לנפגע ולכל המשפחה, חובתנו ליצור סביבה בטוחה ומוגנת ולמנוע בכל אפשרות את הפגיעה מינית הבאה" .

ח"כ מיקי רוזנטל: "מדובר בסגירת פרצה חמורה בחומת ההגנה על הילדים שלנו. קשה להאמין, אבל עד היום אפשרה מערכת החוק לחשוד שטרם הורשע בפדופיליה להמשיך בעבודתו עם ילדים. זו הלקונה שאפשרה שורה של מחדלים חמורים, ביניהם המקרה הנורא בשנה שעברה בו חשוד בפדופיליה הועסק בבית ספר למרות החשדות נגדו וזה הוסיף לפגוע בילדים ".

לכתבה בערוץ שבע

2018-11-05T19:23:23+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below