חוק איסור צריכת זנות עבר פה אחד בקריאה שנייה ושלישית

חוק איסור צריכת זנות עבר פה אחד בקריאה שנייה ושלישית

ח"כ ד"ר עליזה לביא יו"ר וועדת המשנה למאבק בסחר בנשים ובזנות, בתגובה לחוק לאיסור צריכת זנות שעבר פה אחד בקריאה שנייה ושלישית:

"זוהי שעת רצון יוצאת דופן, שתוביל לשינוי דרמטי. רגע מרגש, ערכי ומכונן המגדיר את מדינת ישראל כחברה, מי אנחנו ומה הערכים שלנו. אני שמחה ששלוש שנים לאחר שקיבלתי על עצמי את השליחות לעמוד בראש ועדת המשנה, ושש שנים לאחר שהרחבתי את סמכות הוועדה לעסוק גם בנושא המאבק בזנות – הבאנו את הבשורה. ישראל מצטרפת לשורה של מדינות שהבהירו שצריכת זנות היא נורמה פסולה, שהשלכותיה הרסניות.

לאחר מאבק רב שנים הבאנו לשיתוף פעולה נדיר של חברי כנסת מכל סיעות הבית, יחד עם גורמי הממשל והחברה האזרחית. הסוגיה הגיע למרכז הבמה וזוכה לתמיכה ציבורית משמעותית. אני מבקשת להודות לשרת המשפטים איילת שקד, על התמיכה, העבודה המקצועית ועל הקמת ועדה בינמשרדית יסודית בראשות מנכ"לית המשרד אמי פלמור, שבחנה לעומק את סוגיית הפללת צרכני הזנות, לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ולמשרדי הרווחה והחינוך על העבודה שנעשתה ועל זאת שעוד תעשה. החוק יתקן עוול שנמשך שנים רבות מידיי, ויסייע בצמצום הביקוש לזנות שהוא הגלגל המניע את התעשייה, בשיקומן ובשילובן מחדש בקהילה של נשים ונערות הלכודות על רצף הזנות".

עוד הוסיפה ח"כ לביא: "רגע לפני שאנו פותחים את השמפניה, העיסוק בנושא לא תם ולא נשלם ודרך ארוכה ומאתגרת לפנינו. החוק יכנס לתוקף רק עוד שנה וחצי שבה משרדי הממשלה יפעלו להשלמת שני המרכיבים המשמעותיים הנוספים: שיקום וחינוך. אני מחויבת להמשיך ולוודא שהחוק יפעל בשלמותו ויגן על שיקומם, ביטחונם ובריאותם של כלל הנמצאים על רצף הזנות. וכן להקמת תוכניות חינוכיות ייעודיות להעלאת המודעות למניעת התופעה עוד מגיל צעיר. אני משוכנעת שבאמצעות שילוב של אכיפה אפקטיבית, סל שיקום מתאים, חינוך והגברת המודעות הציבורית – נצמצם בצורה דרמטית את היקפי תופעת הזנות בישראל".

לכתבה בסרוגים 

לכתבה בישראל היום

2019-04-01T14:26:18+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below