ח"כ לביא על הוצאת שירותי הרפואה מצה"ל: "החלטה פזיזה ושגויה. את הבעיות צריך לתקן ולא לזרוק אל המערך האזרחי המקרטע.

ח"כ לביא על הוצאת שירותי הרפואה מצה"ל: "החלטה פזיזה ושגויה. את הבעיות צריך לתקן ולא לזרוק אל המערך האזרחי המקרטע.

ח"כ עליזה לביא, בדיון הבוקר על העברת שירותי הרפואה מצה"ל לקופות החולים: "הוצאת שירותי הרפואה מצה"ל- בכיה לדורות. עם הבעיות במערך הקיים צריך להתמודד ולתקן- ולא לזרוק על מערכת הבריאות הציבורית המקרטעת"

ח"כ לביא, חברת ועדת החו"ב, ביקרה בדיון הבוקר בוועדת המשנה לכוח אדם את רפורמת אזרוח השירות הרפואי בצה"ל: התחושה היא שהטעו אותנו. בחודשים האחרונים שבנו ושאלנו לגבי התכנית – ונאמר לנו שהנושא כרגע לא בשל ולא על הפרק. לפתע אנו רואים שהחלטה עם משמעויות מרחיקות לכת מתקבלת בחיפזון וללא כל דיון ציבורי רציני. עם הבעיות הקיימות במערך הרפואה בצה"ל צריך להתמודד ולתקן – לא לזרוק אחריות החוצה אל הרפואה הציבורית שגם ככה קורסת תחת העומס. זוהי אחריותו הבסיסית של הצבא כצבא העם, והציפייה היא שהרפואה בצה"ל תהיה טובה ויעילה יותר מזו האזרחית, ולא שישליכו את הבעיות של מערכת אחת על המערכת האחרת. כזכור ניסיון קודם שנערך כפיילוט על חיילים נחל כישלון חרוץ".

לביא הוסיפה: כאשר מערכת הביטחון שבה ומבקשת תוספות של מליארדים – חובתנו לשאול לאן הכסף הולך, ומדוע מעמד החייל, בריאותו ורווחתו הם לא חלק מזה. זה חלק בלתי נפרד מחוסנו ועצמתו של צה"ל, והתחושה היא שהנושא הזה נזנח. כשם שהגיוס הוא גיוס חובה- גם הדאגה לחייל ושירותי הרפואה חייבים להיות חובה ובראש סדר העדיפויות".

וידאו:
https://twitter.com/aliza_lavie/status/1037282284553076736

2018-09-05T22:36:49+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below