ח"כ לביא על מעצר הרב הקונסרבטיבי בחיפה בעוון טקס חופה: "מעשה לא יהודי ולא דמוקרטי"

ח"כ לביא על מעצר הרב הקונסרבטיבי בחיפה בעוון טקס חופה: "מעשה לא יהודי ולא דמוקרטי"

"המעצר הבוקר הוא מעשה חמור שמשקף אובדן עשתונות מוחלט, ויביא את האמון ברבנות לשפל חסר תקדים"

בצעד חסר תקדים עצרה לפנות בוקר המשטרה את רב הקהילה הקונסרביטיבית בחיפה, דובי חיון, בעוון עריכת טקסי נישואין ללא רישום ברבנות. המשטרה דפקה על דלתו של הרב בשעה 5.30 בבוקר, וזו הפעם הראשונה שהתיקון (ס' 7) לפקודת הנישואין מופעל כנגד רב המחתן מחוץ לרבנות. ספק גדול מרחף מעל למעצר, שכן נישואי הרב אינם מוכרים לפי הרבנות ולפיכך ממילא אינו יכול לרשום אותם. היועמ"ש הנחה להפסיק את החקירה עד לבירור הנושא, אך ח"כ לביא טוענת שהדבר אינו מספיק – ופועלת מזה ארבע שנים לביטול הסעיף בחוק המטיל סנקציה פלילית בגין טקס נישואין: "ישראל היא המדינה היחידה בעולם שרודפת יהודים בגלל טקס חתונה".

ח"כ ד"ר עליזה לביא, יו"ר שדולת עם דת ומדינה, ומי שמובילה את החוק לביטול עונש המאסר בגין טקס נישואין ללא רישום ברבנות, הגיבה בחריפות למעצר הבוקר של הרב דב חיון בחיפה:
"מעצרו של אדם בגין טקס חתונה הוא מעשה לא יהודי ולא דמוקרטי, שמשקף אובדן עשתונות מוחלט. זה שלוש שנים שאני פועלת יחד עם 'עתים' לבטל את אחד החוקים המבישים ביותר שיש לנו בספר החוקים – זה המטיל עונש מאסר בגין טקס נישואים כדת משה וישראל, ללא רישום ברבנות. לכל אורך הדרך אומרים לי שאין מה לדאוג כי החוק לא ייאכף לעולם. והנה הבוקר, במעשה מביש וחסר תקדים נשלף אדם ממיטתו לחקירה בגלל טקס חופה שקיים. עצם קיומו של הסעיף הזה בחוק הוא כתם בספר החוקים, ולכן אני אמשיך ואעלה את התיקון לבטלו.

לביא הוסיפה: חוקים מסוג זה הם מה שמרחיק יותר ויותר צעירים מהממסד הרבני והם מצביעים ברגליים ומחפשים חלופות ראויות יותר. לא ביהדות הם מאסו, אלא בבירוקרטיה הדתית המסואבת, בכפייה הבוטה, בכוחנות ובניתוק. המעצר הבוקר הוא אחת מנקודות השפל הגרועות ביותר אליה הגיעה הרבנות הראשית, בית הדין בחיפה, והמשטרה שהפכה כאן לצערי כלי שרת בידי הקיצונים שבקיצונים. עצוב מאוד שבסמוך ל-ט' באב שוברים את הכלים ומרבים שנאת חינם בישראל. עוד היום אפנה ליועמ"ש שיבחן את חוקיות המעצר ואת השאלה האם הוא עולה בקנה אחד עם המדיניות שפירסם. "

ח"כ לביא על מעצר הרב הקונסרבטיבי: "אובדן עשתונות" | כיפה

בעקבות חקירת הרב: "משטרת דת שמופעלת על ידי רבנים" | ynet

2018-07-25T12:13:19+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below