ח”כ לביא תוקפת את ההצהרה המשותפת עם ממשלת פולין:”חרפה שפוגעת בזכר הנרצחים”

ח”כ לביא תוקפת את ההצהרה המשותפת עם ממשלת פולין:”חרפה שפוגעת בזכר הנרצחים”

ח”כ עליזה לביא (יש עתיד) תקפה בחריפות את ההצהרה המשותפת של ראש הממשלה נתניהו עם ממשלת פולין: “נתניהו הכשיר את השקר ועיוות ההיסטוריה לעיני העולם כולו”

האמת מתהפכת בקברה.

ההצהרה המשותפת של ראש ממשלת ישראל עם ממשלת פולין היא חרפה שמבזה את זכר הנרצחים וכבודם של הניצולים. על גבי עיתוני הארץ והעולם מתנוססת כעת בענק הסכמתה של ממשלת ישראל לחוק שכולו זילות השואה ועיוות האמת ההיסטורית. הפולנים סילפו את ההיסטוריה משיקולים פוליטיים, וכעת נתניהו הכשיר את השרץ הזה לעיני העולם כולו בלי להיוועץ עם אף אחד. למרבה התדמה, יד ושם הודיעו הבוקר שההצהרה לא על דעתם וחוטאת לאמת, השר נפתלי בנט – Naftali Bennett אומר שמתנגד בכל תוקף והדבר לא הובא בכלל לדיון בממשלה. פשוט לא יאומן.

בכל הכבוד, ראש ממשלת ישראל פשוט לא יכול לקבל החלטה כזו רגישה ודרמטית לבדו, והוא קיבל החלטה פזיזה ומוטעית. אם אנחנו לא נעמוד על האמת שלנו ועל כבוד הנרצחים והניצולים, איש לא יעשה זאת במקומנו.

זה דבר אחד כאשר הפולנים מחליטים לסלף את ההיסטוריה ולהתכחש לחלקם בשואה (גם אז כמובן התנגדנו ויצאתי נגדו בכל תוקף בארץ ובמועצת אירופה), אך זה דבר אחר, חמור בהרבה, כאשר ראש ממשלת ישראל נותן חותמת כשרות לדבר הזה. ההיסטוריונים של יד ושם לא יודעים את נפשם מרוב תסכול. זה צעד מסוכן, ואנחנו עלולים להתעורר מחר עם חוקים דומים במקומות נוספים. קוראת לעוד שרים ואנשי ציבור להתאחד מאחורי הקריאה לרה”מ Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו לחזור בו באופן מיידי מהטעות ההיסטורית הזו.

2018-07-11T13:10:03+00:00