ח"כ עליזה לביא בפניה לרמטכ"ל למנוע את סגירת מערך מקא"ם: "מהפרויקטים המפוארים של צה"ל כצבא העם"

ח"כ עליזה לביא בפניה לרמטכ"ל למנוע את סגירת מערך מקא"ם: "מהפרויקטים המפוארים של צה"ל כצבא העם"

ח"כ לביא בפניה לרמטכ"ל בעקבות ההחלטה לסגור את מערך מקא"ם: "מהפרויקטים החברתיים המפוארים של צה"ל כצבא העם. סגירתו תביא לנשירת החיילים ותהיה בכייה לדורות"

בעקבות הפרסום השבוע על החלטת אגף כוח האדם בצה"ל לסגור את מערך מקא"ם, הידוע גם כפרויקט "נערי רפול", ולהעביר את ליווי החיילים בשירותם הסדיר מידי המש"קיות המוכשרות לכך למפקדים הישירים, פנתה ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), חברת ועדת חוץ וביטחון, לרמטכ"ל גדי איזנקוט בבקשה שיבחן מחדש את ההחלטה ויפעל לביטולה.

במכתבה ציינה לביא כי ההחלטה תסתום את הגולל באופן סופי על אחד מהפרויקטים החברתיים המפוארים של צה"ל, ובתוך כך על עתידם של חיילי המקא"ם: "חיילי המקא"ם מגיעים כידוע מרקע של מצוקה, הזנחה, ניתוק חברתי וחשיפה מתמשכת למצבי סיכון. עבור רבים מהם היה המסלול לא פחות מהצלה ומתן תקווה לעתיד טוב יותר כחיילים וכאזרחים נורמטיביים המעורים בחברה הישראלית. השלכות ההחלטה עשויות להיות נשירתם של אותם חיילים, ובהמשך לכך פגיעה בהזדמנות שלהם להשתלב באופן מיטבי בחברה

עוד ציינה לביא: לאורך השנים נטל צה"ל אחריות על משימות לאומיות וחברתיות במהותן, ובכך מילא תפקיד משמעותי ביצירת האתוס הלאומי, והיה לתמונת מראה של החברה הישראלית. אני חוששת שסגירת המסלול, בצד תהליכים נוספים של צמצום כוח האדם בצה"ל בשנים האחרונות, יביאו לשחיקה בתפקידו ההיסטורי של צה"ל כצבא העם"

בסיום כתבה לביא: "אני פונה אליך בבקשה לשקול מחדש את ההחלטה ולעשות כל שביכולתך להביא לביטולה. כחברת ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אציין כי אנו מצידנו נעשה כל מאמץ לסייע על מנת לאפשר את המשך פעילותו הסדירה של המסלול"

2018-08-28T23:03:00+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below