ח"כ עליזה לביא יו"ר שדולת עם דת ומדינה התייחסה להחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים להכיר בגיור פרטי

ח"כ עליזה לביא יו"ר שדולת עם דת ומדינה התייחסה להחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים להכיר בגיור פרטי

ח"כ עליזה לביא יו"ר שדולת עם דת ומדינה התייחסה להחלטת בית המשפט המחוזי בירושלים להכיר בגיור פרטי: המדינה הפקירה את המתגיירים וברחה מהנושא, הפסיקה בלתי נמנעת. הסדרת הנושא- צו השעה"

ח"כ לביא , המלווה את מצוקת המתגיירים בשני העשורים האחרונים בירכה על ההחלטה: הפסיקה היא תוצר בלתי נמנע של מציאות ארוכת שנים, בה המדינה הפקירה לחלוטין את מערך הגיור ולא נתנה מענה. בישראל חיים כיום מאות אלפי ישראלים, זרע ישראל, בשר מבשרנו שמחוברים ליהדות בכל נימי נפשם – ויהדותם אינה מוכרת. זו לא רק סוגיה הלכתית, זו סוגיה לאומית- חברתית ממעלה ראשונה, שמשליכה על דמותה, זהותה ועתידה של החברה ומגדירה מי אנחנו. הבריחה מהעיסוק בנושא הותירה אותו בידיים המחמירות ביותר, של קבוצה שלא מבינה את גודל השעה ופגעה במתגיירים רבים שהרימו ידיים ופנו לגיור הפרטי. מדובר באחד האתגרים המשמעותיים של דורנו, וכישלון המדינה בהסדרתו לאורך כל כך הרבה שנים לא הותירה לבית המשפט ברירה"

לביא הוסיפה: בשלה השעה לפתוח בדיון ציבורי רחב שיוביל להסדרת הנושא באופן שייתן מענה למשבר הגיור שפקד את ישראל. זהו פרויקט לאומי וצו השעה אם רוצים להמשיך במפעל האדיר הזה של קיבוץ הגלויות. אחרת, כל זמן שהמדינה בורחת מבשורה, הפסיקה היא כורח המציאות."

2018-09-13T19:36:10+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below