יוזמה מבורכת- הסוכנות תקים בית דין עצמאי לגיור בחו"ל

יוזמה מבורכת- הסוכנות תקים בית דין עצמאי לגיור בחו"ל

הסוכנות היהודית מתכוונת להקים בית דין רבני שיערוך גיורים בקהילות יהודיות בעולם על פי ההלכה האורתודוקסית, שיוכרו לפי חוק השבות.

חה"כ ד"ר עליזה לביא: "זהו קרש הצלה רגע לפני שיהיה מאוחר מידי. שילוב כוחות יהודי-ישראלי, שיצמצם את הנזק והפגיעה רבת השנים בצומת שבין קיבוץ גלויות להלכה".

החלטת הסוכנות היהודית להקים בית דין עצמאי לגיור האורתודוקסי בחו"ל, הנה יוזמה מבורכת. בסוכנות היהודית הבינו שעליהם לקחת אחריות על הגיור. בממשלה הנוכחית אין סיכוי שמשהו ישתנה. זהו קרש הצלה רגע לפני שיהיה מאוחר מידי. שילוב כוחות יהודי-ישראלי, שיצמצם את הנזק והפגיעה רבת השנים בצומת שבין קיבוץ גלויות להלכה. לאחר שנים של מאבק בחסמים שהצבנו במו ידינו בשערי הכניסה לעם היהודי,  יוזמה שתפרק את המחסום הבירוקרטי האכזרי, המשפיל והמתיש בפני אלו המבקשים להצטרף לעם היהודי. חה"כ ד"ר עליזה לביא "בישראל 2015 חיים מאות אלפי אזרחים שעלו לארץ כחוק, משרתים בצבא, עובדים ומשלמים מיסים, ורוצים להרגיש חלק בלתי נפרד מהחברה בישראל. בעולם היהודי ההתבוללות גואה. זה לא סוד, רבים איבדו מזמן את האמון במערכת וברחו ממנה כמה שיותר רחוק. אני חווה זאת עם מתגיירות שליוותי בתהליך הגיור הארוך והמוקפד. זהו שילוב כוחות יהודי-ישראלי שיצמצם את הנזק והפגיעה רבת השנים בצומת שבין קיבוץ גלויות להלכה ".

כתבה בנושא ב"הארץ"

 

 

2018-01-07T16:40:45+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below