עליזה לביא במועצת אירופה: “הצביעות חוגגת. אתם מתעלמים מהסתה ורצח של ישראלים”

עליזה לביא במועצת אירופה: “הצביעות חוגגת. אתם מתעלמים מהסתה ורצח של ישראלים”

מועצת אירופה: “ישראל פוגעת בזכויות קטינים פלסטינים באופן שיטתי וממוסד”

שטרסבורג, צרפת: האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה אימצה אמש ברוב של 47 תומכים, 11 מתנגדים ו-4 נמנעים, דו”ח העוסק ביחס לקטינים פלסטינים במערכת המשפט הישראלית. בדיון שהתקיים אמש במליאת המועצה, נידון דו”ח שחיברה Liliane Maury Pasquier משוויץ, המגנה את מדיניות המעצרים המינהליים של ישראל כלפי פלסטינים, ומאשים אותה בפגיעה בזכויות קטינים, כליאה ממושכת במתקנים צבאיים ללא משפט, הטלת אימה ואיום ועוד.

הדוח, המתבסס בעיקרו על דיווחים של ארגוני החברה האזרחית ו-,UNICEF קובע כי הפגיעה בקטינים פלסטינים במתקני כליאה צבאיים היא “נרחבת, שיטתית וממוסדת, וקרא להמנע ממעצר או שהיה בבידוד של אף נער “משום סיבה שהיא”, ושאלו מכתימים את דמותה של מדינת ישראל כדמוקרטיה המכבדת זכויות אדם ואת שלטון החוק.

ראש משלחת הכנסת לאסיפה (בשיתוף משרד החוץ), ח”כ עליזה לביא (יש עתיד), אמרה בנאומה בפני המועצה: “הצביעות חוגגת. בזמן ששקדתם על כתיבת הדוח בחדר הממוזג, נרצח ישראלי במרכז קניות בידי “קטין” עליו אתם מבקשים להגן. בזמן שאתם מגנים מעצרים של מפגעים פוטנציאליים, שני ישראלים נוספים נשחטו במקום עבודתם. כמה מהמדינות שיושבות באולם הזה נוקטות בעצמן במעצרים מנהליים כדי להבטיח את בטחונן, אך כשזה מגיע לישראל – זכותנו להגן על עצמנו היא על הנייר בלבד”.

לביא הוסיפה: “הדו”ח חד צדדי ומעוות את המציאות. הוא לא מתייחס למעורבותם של אותם קטינים בטרור ובאלימות, לא בתכני ההסתה והשנאה בספרי הלימוד בבתי הספר, או בתשלום למשפחות מחבלים בידי ההנהגה הפלסטינית. האובססיה של המוסדות האירופיים לגנות פעם אחר פעם את הדמוקרטיה היציבה היחידה באזור לא מקדמת את השלום, היא מרחיקה אותו ומעודדת את הפלסטינים להמשיך לנגח את ישראל בזירה הבינלאומית. את האמת נמשיך לומר מעל כל במה”

נציגי בריטניה, שוויץ, אסטוניה ומולדובה טענו במהלך הדיון כי הדו”ח אינו מאוזן ולא מתייחס לפעולות טרור והסתה מצד הרשות הפלסטינית.
חברי פרלמנט מאיסלנד, טורקיה, המשלחת הפלסטינית ומדינות נוספות תקפו את ישראל מעל במת אסיפת המועצה.

חודש מודעות לסרטן השד מצוין במועצת אירופה
2018-10-13T11:33:37+00:00