כנס הנשים הבינלאומי השישי של "Art of Living"

כנס הנשים הבינלאומי השישי של "Art of Living"

ח"כ עליזה לביא עמדה בראש משלחת נשים שיצגה את ישראל בכנס נשים מיוחד שנערך בהודו. הכנס התקיים בין התאריכים 5-11 לפברואר, 2014. בכנס השתתפו נציגות מ-60 מדינות שונות, תוכנו הועבר בשידור ישיר ונצפה על ידי אלפי אנשים בכל רחבי העולם. ח"כ עליזה לביא נאמה את נאום הפתיחה של הכנס כולו שעסק ביכולת של נשים להתאחד להעיר/ו"להאיר" את העולם, ועל ההזדמנות שניתנה לנו כנשים מובילות בכנס באשראם.

הכנס אורגן על ידי ארגון Association of Human Values שמרכזו בז'נבה, ומסונף לאומות המאוחדות, בשיתוף עם עמותת Art of Living הבינלאומית שמרכזה בבנגאלור הודו, הפועלת ב-150 מדינות לקידום שיתופי פעולה המחויבים לקידום הרמוניה ושלום בעולם. המייסד והרוח החיה של ארגונים אלה הוא הגורו SriSri Ravi Shankar, שהינו דמות מוכרת בעולם. סרי סרי רבי שנקר היה מועמד לפרס נובל לשלום והינו אישיות המוזמנת לכל המוסדות והפעילויות המשמעותיות שעניינן קידום הבנה, שלום ושגשוג בעולם. בחודש אוקטובר 2009 השתתף סרי סרי רבי שנקר בוועידת הנשיא, בפאנל עם נשיא המדינה שמעון פרס.

כנס הנשים הבינלאומי הראשון התקיים בחודש יוני 2005. הצלחתו הרבה הביאה ליוזמה להופכו למסורת – כנס אחת לשנתיים. מאז, מידי שנתיים, מתארגנת משלחת ישראלית של נשים מובילות מהארץ שמייצגות את ישראל. בכנסים הקודמים שהתקיימו בשנים 2007, 2009 ו-2012 השתתפו בין היתר גם ח"כ לשעבר רונית תירוש, מנכ"לית עיריית חולון הגב' חנה הרצמן, חברת מועצת עירית ראשון לציון עו"ד ליאל אבן זוהר, קונסולית ישראל בבומבי לשעבר הגב' אורנה שגיב, ועוד.

במשלחת הישראלית לקחו חלק נשים מובילות, ובהן גב' ריטה יוהאן פארוז שהביעה מחויבת לקידום שלום באמצעות מוזיקה והידברות בין נשים בעולם; גב' רולי קלינגר, סמנכ"לית אסטרטגיה ורגולציה בחברת פרטנר; גב' שירי מילוא לואקר, מבקרת בכירה במשרד מבקר המדינה; גב' ענת גולדשטיין, מרצה ליזמות במכללת תל-אביב יפו; גב' רונית הראל, סגנית עורכת מגזין דה מרקר; גב' ענת בירנשטיין רייך, יו"ר לשכת המסחר ישראל הודו; גב' דפנה ליפשיץ, מנכ"לית עמותת תפוח; ונשים נוספות.

האשראם בו התכנסו הוא מקום ייחודי בו ניתנת הזדמנות נדירה להיחשף באופן בלתי אמצעי לנשים מובילות מכל העולם. עבורי, כיו"ר הועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, היתה זו הזדמנות להכיר, ללמוד להיות מושפעת ולהשפיע, לחלוק ידע וניסיון. כמו כן, ליצור שיתופי פעולה נדירים עם נשים מכל העולם שעניינן ומחויבותן דומה ליצור השפעה הכרחית ונדרשת בעולם. בכנס השתתפו נשים בכירות מ-60 מדינות שהגיעו במטרה לקדם את ההבנה והשלום בעולם בכלל ובמזרח התיכון בפרט. בין היתר הגיעו נשים מיבשות אפריקה, אמריקה, אירופה ואסיה. כך נפגשתי לראשונה עם נשים ממדינות עמן אין למדינת ישראל קשרים דיפלומטיים ענפים כמו אפגניסטאן, כורדיסטן, כווית, בחריין, עירק ודובאי.

במהלך הכנס נפגשה עליזה לביא את סרי סרי רבי שנקאר, שהינו, כאמור, המנהיג המוביל ומייסד ארגון אמנות החיים; את הגב' באהנומאטי נרסימאהן יו"ר הכנס; את הגב' אירנה רוקינה יו"ר תנועת הנשים ברוסיה; את גב' אשה בוסלה, זמרת מובילה מהודו; את דר' הוסן באנו גזנפר, השרה לענייני נשים באפגניסטן; את גב' מאדם ליזין יקירת הסנאט הבלגי; את גב' טניקה גריי ולברון, עורכת חדשות CNN מארה"ב ועוד רבות נוספות.

במושב שיוחד לנשים מהמזרח התיכון, שוחחו על מציאות חיינו ועל חלקן החשוב של הנשים לפעול יחד לבניית אמון וצעדים לקראת עתיד טוב יותר. אני מקווה שהזרעים שנזרעו בכנס והקשרים האמיצים שנבנו יביאו לקיים בעתיד הלא רחוק כנס גם בישראל. "אנו כנשים יכולות ומחויבות להשפיע על השיח המדיני ולקדם גם אנו תהליך של שלום ושכנות" אמרה לביא.

לקראת השבת הוזמנו נשים מכל המדינות לטקס הדלקת נרות חגיגי מאחד ומרגש. לטקס הגיעו למעלה מ- 600 נשים שהדליקו יחד נרות.

קטע מדבריו של מר זיו שלוי, סגן הקונסול בבנגאלור, שהשתתף באירוע הפתיחה, בו כאמור נשאה עליזה לביא את נאום הפתיחה:

"שמחתי לפגוש אתכן בפתיחת הכנס ולשמוע את עליזה כנואמת הפותחת (!) בכנס כולו. לאור החשיבות הרבה של האשראם ופופולריותו של סרי סרי רבי שנקר, העומד בראשו, הגעת משלחת ישראלית ונשיאת דברי הפתיחה חשובה לתדמית הישראלית בהודו. תדמית חיובית זו משרתת את מדינת ישראל בקשרים בין המדינות ובאמצעות פעולות מעין אילו נהדק את יחסי המדינות, שעיקרם באזור בנגלור הינו מסחרי-כלכלי. לשם כך גם בחרה ממשלת ישראל ומשרד החוץ לפתוח בשנה שעברה קונסוליה כללית בבנגלור, בנוסף לשגרירות הדלהי ולקונסוליה במומבאי".

2018-06-26T23:11:57+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below