מונעים את האסון הבא – יום מיוחד בכנסת בהשתתפות מיזמים טכנולוגיים, חברתיים וקהילתיים

מונעים את האסון הבא – יום מיוחד בכנסת בהשתתפות מיזמים טכנולוגיים, חברתיים וקהילתיים

ח"כ ד"ר עליזה לביא:" יצרנו היום קהילה ענקית המשלבת ידיים במטרה להלחם באלימות ולמנוע אסון. באחד הימים המרגשים שיצא לי להוביל בכנסת – התכנסו היום יחד גוגל ופייסבוק, רבנים וסטארט-אפים, קוסמטיקאיות ובלניות, בני מכינות וסטודנטים במטרה אחת: לקחת את האחריות לידיים ולהלחם בנגע האלימות, ברשת וברחובות".

למעלה מ-500 משתתפים לקחו היום חלק ביום מיוחד בכנסת שיזמה ח"כ עליזה לביא – תחת הכותרת – מונעים את האסון הבא: מגזר עסקי וחברה אזרחית במיזמים למניעת אלימות. גוגל ישראל ופייסבוק, מנכ"לי משרדי ממשלה, מיזמים טכנולוגיים חדשניים, קוסמטיקאיות ובלניות, רבנים, סטודנטים ובנות מכינות, התכנסו היום בכנסת במטרה משותפת להיאבק באלימות במרחב הפיסי והוירטואלי, דרך מיזמים קהילתיים וטכנולוגיים.

היום המיוחד התקיים בהמשך למיזם להכשרת קוסמטיקאיות לזיהוי סימני אלימות בקרב נשים שיצא לדרך בחודשים האחרונים בהובלת ח"כ ד"ר עליזה לביא, רוח נשית וארגון הקוסמטיקאיות בישראל, במטרה  להרחיב את המענים הקהילתיים והחברתיים ליוזמות נוספות. במהלך היום התקיימו דיונים בוועדות המדע והטכנולוגיה והעבודה והרווחה, ובהן  הוצגו מיזמים חדשניים לזיהוי והתמודדות עם אלימות ופגיעות מיניות – כמו עובדות ועובדי מכוני יופי וקוסמטיקאיות הלומדים איך לזהות סימני אלימות, מיזמים טכנולוגיים חדשניים להתמודדות עם שיימינג ואלימות כלפי בני נוער, שיתופי פעולה של ארגונים חברתיים עם פייסבוק וגוגל כדי להלחם בבריונות רשת, אפליקציה חדשה להתמודדות ודיווח על הטרדות מיניות ועוד מיזמים טכנולוגיים וחברתיים רבים והכשרות מקצועיות לזיהוי נפגעי ונפגעות אלימות. בנוסף, במהלך הדיונים הוצגו מיזמים קהילתיים. המשותף לכולם? הם מוכיחים שהכוח בידיים שלנו. עוד הרבה לפני המתנה לפעולה של הרשויות – יש לנו את הכוח לפעול יחד בשיתוף פעולה ואולי להציל חיים. וזו רק ההתחלה.

בכנס המרכזי, הציג מנכ"ל משרד הרווחה, אביגדור קפלן, את חזון המשרד למאבק באלימות, והתחייב כי המשרד יתקצב את תכניות ההכשרה בתקציב הקרוב, ומנכ"ל משרד הדתות, המפעיל מיזם דומה להדרכות לבלניות לזיהוי סימני אלימות. עוד השתתפו נציגת פייסבוק מאירלנד, Julie de Bailliencourt באירופה האמונה על מדיניות האבטחה והפרטיות של פייסבוק באירופה, נועה אלפנט לפלר מגוגל שהציגה את הכלים של גוגל לקידום יוזמות חברתיות, נציבת השב"ס, הזמרת דנה ברגר ועוד.

עליזה לביא אמרה בסיכום היום: "טכנולוגיות שנכנסו לחיינו מייצרות סכנות חדשות, אך מצד שני גם הזדמנויות חדשות, שבכוחן להגן על הילדים והנכדים שלנו. היום הזה הוא רק ההתחלה. בכוונתנו להמשיך ולרתום עוד בעלי מקצוע, טכנולוגיות וקהילות כדי להילחם בנגע האלימות, ברחוב וברשת. יש כאן הזדמנות נדירה לעשות צעד דרמטי במאבק באלימות במשפחה ובכלל. – אני חושבת שלקהילה יש כוח אדיר שלא מנוצל בעוד הרבה מאוד תחומים. עם חשיבה יצירתית ומחוץ לקופסה- ניתן להגביר את המודעות, לרתום את הסביבה הקרובה, ולמנוע את הטרגדיה הבאה".

לכתבה בנושא ב"ידיעות אחרונות"

לכתבה בנושא בערוץ 7

כתבה נוספת

 

2018-06-06T11:59:28+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below