מיזם של ח"כ עליזה לביא: "חברות כנסת חוזרות לתיכון"- העברת שיעור חינוך בנושא אלימות

מיזם של ח"כ עליזה לביא: "חברות כנסת חוזרות לתיכון"- העברת שיעור חינוך בנושא אלימות

"חברות כנסת חוזרות לתיכון"

עוד נשים נרצחות והאלימות במדינת ישראל הולכת וגדלה מידי יום. רק השבוע נחשפנו לרצח נוסף של שתי נערות תמימות. ח"כ עליזה לביא פתחה ביוזמה "ח"כיות חוזרות לתיכון", במסגרתה חברות כנסת מכהנות יגיעו בחמישי הקרוב (29.11.18) להעביר שיעור חינוך בנושא אלימות בתיכון בו הן למדו.

חברות הכנסת- עליזה לביא, יפעת שאשא ביטון, מירב בן ארי, מרב מיכאלי, יעל כהן פארן ורחל עזריה- ייפגשו עם תלמידי בתי הספר התיכוניים לשיח משותף על ההתמודדות עם סוגי האלימות השונים – אלימות פיזית, מילולית, כלכלית, מינית ווירטואלית (ברשת האינטרנט), היקף התופעה, הגורמים המובילים לאלימות, חשיבות הצורך בפניה לגורמי סיוע וחשיבה משותפת עם התלמידים כיצד ניתן לעורר מודעות בתחום.

אנו עדים יום יום למקרים של אלימות כלפי נשים ולהתגברותה של התופעה הנוראית הזו. למערכת החינוך תפקיד חשוב בהטעמת המודעות והחינוך עוד מגיל צעיר. ח"כ עליזה לביא מברכת על היענות החיובית של מנכ"ל משרד החינוך , שנתרם למטרה ולמאבק החשוב הזה.

ח"כ עליזה לביא: " "ח"כיות חוזרות לתיכון" – היוזמה לחזור לתיכון נולדה מתוך רצון לדבר עם התלמידים ישירות וללא מתווכים. גם להקשיב להם ולהביא את הקולות ואת הצרכים מהשטח, לחדרי הוועדה ולדיונים בכנסת. וגם לשתף אותם בפעילות שלנו בכנסת למיגור אלימות.
חקיקה אינה מספיקה. חוק הסרטונים שאוסר הפצת תכנים מיניים, החוק נגד הטרדה מינית או החוק שיאסור צריכת זנות חייבים להיות מלווים בחינוך, במודעות ובהטמעה כבר מגיל צעיר. ילדינו, דור העתיד, צריכים לדעת, כי אלימות מכל סוג היא התנהגות מזיקה, מבחינה פיזית ורגשית, ובעלת השלכות הרסניות לנפש האדם".

עוד הוסיפה לביא: "שמחה על שיתוף הפעולה עם משרד החינוך, ומודה למנכ"ל אבוהב על הדלת שפתח למיזם המשותף שנולד. המפגשים בין חברות הכנסת שמיד נרתמו ושמחו לחזור לתיכון בו למדו – ירחיבו את הפעילות הבית ספרית לרגל יום המאבק הבינלאומי לאלימות נגד נשים, ויגדילו את ההיכרות של התלמידים עם עבודת הכנסת".

2018-12-03T13:23:15+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below