נאבקים במחטף: חברות הכנסת נגד העברת סמכויות על בתי הדין הרבניים למשרד הדתות

נאבקים במחטף: חברות הכנסת נגד העברת סמכויות על בתי הדין הרבניים למשרד הדתות

עליזה לביא במכתב יחד עם חברות הכנסת: "מטף מסוכן שיפגע בעיקר בנשים".

בעקבות החלטת הממשלה להעביר את סמכויות בית הדין הרבני ממשרד המשפטים למשרד הדתות, חברות הכנסת של 'יש עתיד' קוראות לשרות הממשלה ולחברות הקואליציה , למנוע את העברת הסמכויות למשרד נטול יכולת פיקוח ממשית הפועל מתוך אג'נדה מגזרית ולא מתוך אחריות לכלל אזרחי ישראל.
"אנו קוראות לכל ארגוני הנשים להצטרף אלינו למאבק ברוע הגזרה, לא נשב בשקט בזמן שעתידנו מושלך בין משרד למשרד בעקבות הסכמים קואליציוניים ומשחקים פוליטיים".
להלן המכתב:

לכבוד

חברות הכנסת

הנדון: פגיעה במעמד האישה בעקבות העברת הסמכויות על בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים למשרד לשירותי דת

היום, יום א' (5.7.2015) התקבלה החלטה בישיבת הממשלה להעברת הסמכויות על בתי הדין הרבניים ממשרד המשפטים למשרד לשירותי דת.
אנו קוראות לשרות הממשלה ולשרת המשפטים איילת שקד בראשן, ולכלל חברות הכנסת לשלב ידיים במאמץ משותף למען מטרה זו ולהצביע נגד ההחלטה במליאה שתתקיים מחר.
ההחלטה קובעת את החרגת בתי הדין הרבנים, גוף המחיל דין לא שוויוני כלפי נשים, מהפיקוח האזרחי של משרד המשפטים המוחל על כל יתר הערכאות השיפוטיות בישראל. במקום זאת, יועברו בתי הדין הרבניים למשרד נטול יכולת פיקוח ממשית הפועל מתוך אג'נדה מגזרית ולא מתוך אחריות לכלל אזרחי ישראל המושפעים ממנו אף הם

זוהי החלטה שצריכה להדיר שינה מעיניהם של אזרחי ישראל, ושל נשות ישראל בפרט. מדובר בנסיגה לאחור, בפגיעה בערכים הדמוקרטיים של מדינת ישראל ובפגיעה במעמד הנשים. זו לא הדרך להביא לאהבת ישראל ולחיזוק מעמדה של היהדות. זו פגיעה קשה בהתמודדות עם בעיית העגונות ומסורבות הגט והדבר ללא ספק יביא גם להיחלשות מעמד בית הדין הרבני ולהפחתה בכמות בני הזוג המעוניינים להינשא דרכו.

בברכה,
חה"כ ד"ר עליזה לביא

2017-12-20T12:24:48+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below