עליזה לביא יזמה דיון במועצת אירופה על השלכות החוק הפולני

עליזה לביא יזמה דיון במועצת אירופה על השלכות החוק הפולני

ח"כ לביא: "את האמת ההיסטורית אסור לעוות למען צרכים פוליטיים. כפי שאין ויכוח על חלקם של פולנים בהצלת חייהם של יהודים – אין להכחיש מעורבותם של פולנים בפשעי הנאצים במהלך השואה"

ח"כ לביא מייצגת את הכנסת במועצת אירופה, שרטסבורג, בסדרת דיונים בנושא התהליך המדיני, המצב בעזה ובמזה"ת. בנוסף, בעקבות בקשתה של ח"כ לביא התקיימה בוועדה המדינית של המועצה דיון בנושא חוק השואה הפולני והשלכותיו. לביא ציינה לקראת הדיון כי העלייה המדאיגה באירועים האנטישימיים באירופה בעת האחרונה רק מחדדת את ההכרח להיאבק על האמת ההיסטורית, לספר את הסיפור, ולעמוד מנגד גילויים של שנאה, הסתה ופגיעה ביהודים בכל מקום בעולם.

בדיון שהתקיים ב23.4.18  בוועדה המדינית למזרח התיכון של מועצת אירופה, הדפה ח"כ עליזה לביא את האשמות כנגד ישראל על שימוש מופרז בכוח, ופגיעה בחפים מפשע במהלך האירועים האחרונים בגבול עם עזה. ח"כ לביא:"לצערנו רבים באירופה קונים את מסע ההכפשות והשקרים של הפלסטינים. לא מדובר בצעדות של פעילי שלום, אלא בניסיונות שיטתיים של ארגון טרור לפרוץ את הגדר ולפגוע בריבונות ישראל. צה"ל עושה כל שביכולתו להימנע מפגיעה באזרחים, בעוד חמאס עושה בדיוק את ההפך: הוא משתמש בילדים ובנשים כמגן אנושי ומסכן אזרחים במכוון, ולכן הוא הנושא באחריות לתוצאות האירועים. העיסוק האובססיבי בישראל לא מקרב את השלום, אלא עושה בדיוק את ההפך ומעודדת את הפלסטינים להמשיך ולנגח את ישראל בפורומים בינלאומיים".

בנוסף, בעקבות בקשתה של ח"כ לביא התקיים בוועדה המדינית של המועצה (25.4.18) דיון בנושא חוק השואה הפולני והשלכותיו. לביא ציינה לקראת הדיון כי העלייה המדאיגה באירועים האנטישימיים באירופה בעת האחרונה רק מחדדת את ההכרח להיאבק על האמת ההיסטורית, לספר את הסיפור, ולעמוד מנגד גילויים של שנאה, הסתה ופגיעה ביהודים בכל מקום בעולם.  בדבריה תקפה לביא את החוק, והצביעה על ההשלכות המסוכנות הטמונות בו:"את האמת ההיסטורית אסור לעוות למען צרכים פוליטיים. כפי שאין ויכוח על חלקם של אלפי פולנים בהצלת חייהם של יהודים– אסור בשום אופן להכחיש את מעורבותם של פולנים בפשעי הנאצים וברצח של קרוב לרבע מיליון יהודים במהלך השואה".

לביא הוסיפה: אנחנו עומדים כאן בשם האמת ההיסטורית, בשם כבודם של הנרצחים והניצולים, אך גם כדי להצביע על השלכות מרחיקות לכת שעשויות להיות לחוק. ישנו חשש אמיתי שחוק כזה שמתקבל במדינה אחת, יחלחל בהדרגה למקומות נוספים בעולם. העלייה המדאיגה באירועים האנטישימיים באירופה בעת האחרונה רק מחדדת את ההכרח להיאבק על האמת ההיסטורית, לספר את הסיפור, ולעמוד מנגד גילויים של שנאה, הסתה ופגיעה ביהודים בכל מקום בעולם. זו לא רק בעיה של יהודים. הקריאה לביטול החוק חייבת להיות משותפת לכולנו, כדי למנוע הישנותם של זוועות העבר ולהבטיח עתיד טוב יותר לילדנובתום הדיון הביעו כמה מהנציגים הפולנים מורת רוח מהדברים, אך הביעו נכונות לקיים דיון משותף על חינוך הנוער ולימוד ההיסטוריה.

לכתבה בנושא 

לכתבה נוספת בנושא 

גם הפעם – ניצבת כקול כמעט יחיד במועצת אירופה מול מתקפות חד צדדיות ומופרכות נגד ישראל. הקלות בה מרבית החברות מקבלות את…

‎Posted by ‎עליזה לביא‎ on‎ יום שלישי 24 אפריל 2018

ממשיכים בהסברה.לשמחתי- בקשתי התקבלה ולראשונה הוועדה המדינית במועצת אירופה התכנסה היום לדון בחוק הפולני והשלכותיו. זה…

‎Posted by ‎עליזה לביא‎ on‎ יום רביעי 25 אפריל 2018

2018-06-06T11:57:04+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below