עליזה לביא בסיור בעיר בית שמש בעקבות שלטי הדרת הנשים

עליזה לביא בסיור בעיר בית שמש בעקבות שלטי הדרת הנשים

עליזה לביא: "זה לא רק מאבק על בית שמש, אלא על מרחב ציבורי נקי ממופעי הדרה, הפחדה והשתקה. היום זה בבית שמש, מחר זה יגיע למקומות נוספים"

ח"כ ד"ר עליזה לביא סיירה הבוקר יחד עם הוועדה קידום מעמד האישה בעיר בית שמש, על רקע התלונות הרבות על היחס לנשים בעיר. למרות פסיקות ברורות של בית המשפט, בעיר עדיין מופיעים שלטים המפרידים בין נשים לגברים במדרכות, בתחנות האוטובוסים ובקווי התחבורה הציבורית. בית המשפט העליון קבע בחודשים האחרונים כי על העירייה להסיר הקציב לעירייה להסיר שלטי הפרדה והדרה בעיר, ודרש לפעול שלא ייתלו עוד שלטים כאלו בעתיד. אך זו לא הפסיקה הראשונה ולא השנייה בנושא. העירייה מצפצפת על פסיקות בית המשפט פעם אחר פעם, המשטרה חסרת אונים ולא נוקטת ביד קשה נגד הקיצונים, משרד הפנים בתשובה לשאילתה שלי ענה שזו לא אחריותו, וועדת הפנים לא מקיימת דיון שדרשתי בנושא מאז המושב הקודם. כשמותקנות מצלמות – הן מיד נעקרות, וכששלט מוסר- מיד נתלה אחד חדש. בישראל יש אקס טריטוריה בה החוקים לא חלים, ולאיש לא אכפת. תושבי בית שמש נותרים שבויים בידי מיעוט קיצוני שעושה בעיר כרצונו ומאיים לחרב כל סיכוי לחיים משותפים. 

על רקע הדברים- יצאה חברת הכנסת עליזה לביא יחד עם הוועדה לקידום מעמד האישה לסיור בעיר, יחד עם נשות בית שמש העותרות.

הרקע לסיור הוא שלטי הדרת הנשים, היחס הפוגעני לנשים באוטובוסים  בסיור בעיר בית שמש, תחנה אחרי תחנה, שכונה אחרי שכונה. הדרת הנשים קיימת בכל פינה. . זה לא רק מאבק על בית שמש, אלא על המרחב הציבורי בישראל והסיכוי לקיים חיים משותפים ללא מופעי הדרה, הפחדה והשתקה.

בעבות הסיור אמרה ח"כ לביא: ״זה לא רק מאבק על בית שמש, אלא על המרחב הציבורי בישראל והסיכוי לקיים חיים משותפים ללא מופעי הדרה, הפחדה והשתקה. העירייה מצפצפת על פסיקות בית המשפט פעם אחר פעם, המשטרה חסרת אונים ולא נוקטת ביד קשה נגד הקיצונים, ומשרד הפנים בתשובה לשאילתא שלי ענה שזו לא אחריותו. בישראל יש אקס טריטוריה בה החוקים ופסיקות בית המשפט לא נאכפים, ולאיש לא אכפת. תושבות ותושבי בית שמש נותרים שבויים בידי מיעוט קיצוני שעושה בעיר כרצונו ומאיים לחרב כל סיכוי לחיים משותפים. היום זה בית שמש, ואם נשתוק כעת נמצא את הדפוסים האלו בערים נוספות. לכן התייצבנו כאן היום לצד נשות בית שמש ונמשיך במאבק החשוב הזה בכנסת. לא נאפשר לקבוצה קיצונית להרוס את מרקם החיים בעיר"

2017-12-27T13:36:42+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below