התמודדות עם עברייני מין

התמודדות עם עברייני מין

לא לממן אירועים בהשתתפות מוטי אלון – עלינו ללמוד מהקהילה היהודית  האמריקאית כיצד להתמודד עם עברייני מין

בית המשפט הרשיע את מוטי אלון ורואה בו עבריין מין, אך כנראה של פורום תקנה פסיקות בית המשפט לא אומרות הרבה. הרב מוטי אלון ממשיך להיות מוזמן לבמות ציבוריות מלווה באנשי ההנהגה הדתית והרוחנית כאילו כלום לא קרה. ישיבתו לצידו של הרב חיים דרוקמן ב"ערב התרוממות בתורה" הכאיבה כל כך לאחד המתלוננים בפרשה, איציק פפר, עד כי החליט להזדהות בשמו האמיתי בפעם הראשונה ולחשוף את הפגיעה. 

לכן הוא הצהיר בעמוד הפייסבוק שלו "הרב מוטי אלון הטריד אותי מינית בשתי הזדמנויות שונות". מתן הלגיטימציה לאירועים האלו משדרת לנפגעים – אתם אלה שצריכים להתבייש, והעבריינים ימשיכו לזכות לאירוח של כבוד בבמות ציבוריות. כאילו אין זה מספיק מה שהם עברו בהטרדה עצמה, והקושי לאחר מכן בחשיפת המקרה.

עלינו לשים קו אדום וברור – אסור לתת לגיטימציה למתן במה לעבריינים מורשעים, בשום מקרה, בשום מצב. פניתי לשר הפנים סילבן שלום וביקשתי ממנו לפעול למניעת תקציבים ואירועים בהם משתתפים עבריינים מורשעים ובכך להעביר מסר ברור בכל הקשור לעבריינים אלו.


יש לנו מה  ללמוד מהקהילה היהודית האמריקאית כיצד לנהוג בעברייני מין. 

בארה"ב, בעקבות מקרה מזעזע של אונס ורצח הילדה מייגן ע"י אדם בעל רקע קודם של ביצוע עבירות מין, הוחלט לפרסם לקהילה שיש בקרבה עבריין מין. שכולם ידעו, שכולם יזהרו.

ישראל בניגוד לארצות הברית מתפקדת גם כמדינה יהודית וגם כקהילה יהודית. לכן אחת כמה על כמה, אנחנו, כמנהיגיה של מדינה שנוסדו על ערכים יהודים ואנושיים, חייבים להחליט לייצג את הקורבנות של הצד המצמרר ביותר של הטבע אנושי – את קרבנותיהם של עברייני המין. אנו רואים שבארה"ב קיים האומץ לקרוא לרוע בשמו, ואין שום סיבה שישראל לא יכולה לעשות את אותו הדבר.

לקריאת מאמר שפרסמתי בנושא: הארץ

לקריאה נוספת: NRG

 

2017-11-07T12:24:39+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below