פעילי BDS ובהם ישראלים פוצצו הרצאה של ח"כ עליזה לביא באוניברסיטה בגרמניה – המשלחת הוצאה בליווי אבטחה

פעילי BDS ובהם ישראלים פוצצו הרצאה של ח"כ עליזה לביא באוניברסיטה בגרמניה – המשלחת הוצאה בליווי אבטחה

עליזה לביא: "אלו פניו המכוערות של ה-BDS – אלימות ושנאה עזה לישראל. אף אחד לא ימנע מאיתנו לומר את האמת"

הרצאה של ח״כ עליזה לביא (יש עתיד) באוניברסיטת הוּמְבּוֹלְדְט בברלין פוצצה אמש בידי פעילי BDS ובהם קבוצת ישראלים. האירוע התרחש במסגרת משלחת הסברה של צעירי יש עתיד, בהובלתה של ח"כ עליזה לביא. "לא ישתיקו אותנו", אמרה בעקבות התקרית.

האירוע התקיים במסגרת משלחת של צעירי יש עתיד שמובילה ח"כ עליזה לביא לברלין ולפרנקפורט, שמטרתה לקדם פעילות הסברה בקרב סטודנטים בקמפוסים מובילים בגרמניה, בצד סדרה של מפגשים עם חברי פרלמנט, נציגי הקהילה היהודית, סטודנטים ומובילי דעת קהל.

האירוע התרחש דקות לאחר שהחלה לביא בהרצאתה. פעילי BDS ובהם קבוצת ישראלים ישראלים, התפרצו בצעקות ובקללות ולא אפשרו את המשך הדיון. ניסיונותיה של לביא להשיב ולקיים דיון הושתקו בזה אחר זה, ונענו בקריאות שהיא ׳רוצחת ילדים׳ וכי הדם בעזה על הידיים שלה. עוד האשימו המתפרעים את ישראל באפרטהייד ובפשעי מלחמה. מי שזיהה עצמו כ'עיתונאי מעזה', ציין שהוא מצטט חומרים של בצלם ושוברים שתיקה. נוכחים במקום סיפרו כי ניכר היה שהפרובוקציה הייתה מבוימת ומתוכננת מראש במטרה להכפיש את ישראל ולמנוע מנציגים ישראלים לדבר.

המהומה התרחשה לנגד עיניה של דבורה ויינשטיין, ניצולה בת 82 ששרדה את זוועות השואה בגרמניה, והצטרפה למשלחת יש עתיד על מנת להשתתף במסע ההסברה ולהציג את הצד של ישראל. בסיום האירוע המתינו בחוץ כ-20 פעילים, ולכן ח"כ לביא וחברי המשלחת הוצאו ביציאה אחורית ובליווי אבטחה.
האירוע התקיים לאחר ביקור המשלחת באנדרטה בכיכר הספרייה של אוניברסיטת הוּמְבּוֹלְדְט, המקום בו בשנת 1933 שרפו סטודנטים ומרצים גרמנים רבבות ספרים של יהודים ושל מתנגדי המשטר הנאצי.

עליזה לביא: "שום גורם בארץ ובעולם לא ימנע מאתנו לספר את האמת ולהדוף את תעשיית השקרים וההסתה כנגד ישראל. לצערי ההרצאה שלי הפכה מהר מאוד למפגן שנאה אלים ואנטישמי בידי פעילי BDS ובהם גם ישראלים שלא נתנו לי לדבר. צר לי שדיון שנועד להציג את פניה האמיתיות של ישראל ולקיים דיאלוג הפך במה לפרובוקציה מבוימת, שמטרתה הכפשתה ישראל ופגיעה בנציגיה. אלו הם פניה המכוערות של תעשיית החרם ותנועת ה-BDS. לא על שלום ולא על זכויות הם נאבקים – אלא נגד זכותו של העם היהודי לבית לאומי במדינת ישראל. מצער אותי שדבורה, ניצולת שואה, הייתה צריכה להיות עדה למחזה המביש הזה. אנחנו נמשיך להיאבק בתעשיית השקרים והדה-לגיטימציה של ישראל בכל מקום ומעל כל במה".

ניצולת השואה דבורה וינשטיין: הם באו מראש להרוס ולקלקל, אך זה לא יעזור להם. אנחנו את העבודה שלנו עשינו ונעשה. אנשים רבים, גם כאלו שלא בעדנו- באו, הקשיבו ושאלו שאלות, ורצו לשמוע אותנו. צר לי על אותה חבורת פורעים אלימה, אך אני לא חוששת וממשיכה הלאה במלאכה.

בעמוד הפייסבוק שלי

לכתבה באתר וואלה

באתר ערוץ 20
באתר ערוץ 7
באתר JPOST
באתר "לב העולם"

 

2018-10-08T16:39:18+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below