פרשת הרב מהצפון שתקף מינית נשים: ח"כ עליזה לביא נפגשה עם הרב שמואל אליהו לדון בפרשה

פרשת הרב מהצפון שתקף מינית נשים: ח"כ עליזה לביא נפגשה עם הרב שמואל אליהו לדון בפרשה

עליזה לביא: "בציונות הדתית כבר לא מטאטאים מתחת לשטיח. נלחמים בתופעת התקיפות המיניות"

בעקבות חשיפת מעשיו של הרב מהצפון שתקף מינית נשים בקהילה נפגשה ח"כ עליזה לביא עם הרב שמואל אליהו על מנת לדון בנושא התקיפות המיניות בציבור הדתי לאומי. "הבנו שהתופעה רווחת בציבור הדתי כמו שהיא רווחת בכל אוכלוסיה אחרת. צריך לדבר על הנושאים הללו ולמצוא פתרונות"

כבר לא מטאטאים מתחת לשטיח. ההתמודדות הפנים מגזרית עם הפרשייה המזעזעת של הניצול המיני על ידי מנהיג רוחני ורב, מלמדת על תהליך התבגרות בציונות הדתית. זוהי תוצאה של תהליך ממושך המתרחש ששותפים לו נשים וגברים הפועלים בהגברת המודעות, בהתמודדות כך "פורום תקנה" העושים עבודתם נאמנה, והוא משמעותי לאין שעור. כמי שלפני למעלה מעשור הקימה את הוועדה למניעת הטרדות מיניות בארגון קולך – פורום נשים דתיות, חוויתי יחד עם חברותי לארגון את ההתעלמות, ההכחשה והבריחה שהפגינו ראשי הקהילה, רבנים והתקשורת המיגזרית במקרים דומים שהתרחשו בעבר. ניסיון להימלט מהתמודדות עם מקרים קשים שכאלה, בטיעונים של "טובת הקהילה" וסגירות תרבותית.

אני מברכת את הרב לשכת הרב שמואל אליהו על לקיחת המנהיגות והאחריות במילים ובמעשים, באשר למקרה הקשה של הרב מהצפון. אני קוראת לנשים ולגברים כאחד להתלונן, למסור עדיות, לשתף בידע מפליל במידה והוא קיים ולעקור את התופעה הנוראית הזו מתוכנו. זו חובה מוסרית יהודית ראשונה במעלה." ובערת את הרע מקרבך" .

2018-04-26T15:20:15+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below