שנה חמישית ברציפות: ישראל בדרג הראשון בדוח מחלקת המדינה האמריקאית במאבק בסחר בבני אדם

שנה חמישית ברציפות: ישראל בדרג הראשון בדוח מחלקת המדינה האמריקאית במאבק בסחר בבני אדם

מדינת ישראל דורגה בדירוג הראשון בדו"ח מחלקת המדינה של ארצות הברית הסוקר את המאבק בסחר בבני אדם, בפעם החמישית ברציפות. הדו"ח, המתפרסם מדי שנה החל משנת 2001, מחלק את מדינות העולם לשלוש רמות – בהתאם לרמת העמידה ופעילותן למיגור התופעה. בין היתר, מציין הדו"ח את פעולות מערכת האכיפה בישראל, את ההגנות הניתן לקורבנות סחר, ואת היקף הפעילויות שנערכו השנה למיגור התופעה וטיפול בקורבנות בישראל.

יו"ר ועדת המשנה לקידום המאבק בסחר בנשים ובזנות, עליזה לביא (יש עתיד) אמרה בתגובה:

"שמחה ומברכת על כך שישראל נמצאת בחזית המאבק בסחר זה השנה החמישית ברציפות. השיפור במעמדה של ישראל הוא תוצר של שיתוף פעולה פורה של היחידה לתיאום המאבק בסחר בבני אדם, של גופי האכיפה, הרווחה וארגוני השטח. אולם אסור שממצאים אלו יהיו מקור לשאננות. יש לזכור כי אחת התוצאות של ירידה בסחר היא עלייה בהיקפי תופעת הזנות. במהלך השנה האחרונה נחשפנו בוועדה למימדיה של תופעת הזנות והתצורות השונות שהיא לובשת, הן בשטח והן במרחב האינטרנטי, וראינו כי היא מערבת קטינים במספרים גדולים.
על מנת שישראל תמשיך להוות מגדלור מוסרי, האתגר המרכזי של הוועדה בראשותי לשנה הקרובה הוא להתמודד גם עם תופעת הזנות המתפשטת, בדרך של חקיקה מתקדמת, של שיקום נשים ושל הטמעת מודעות במערכת החינוך. ישראל בהחלט יכולה וראויה לעמוד בשורה אחת עם המדינות המתקדמות באירופה שכבר הטמיעו מודלים למיגור התופעה".

2017-11-07T10:30:14+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below