350 מדריכות ומנהלות סטודיו C יעברו הכשרה לזיהוי סימני אלימות בקרב נשים ביוזמת ח"כ עליזה לביא

350 מדריכות ומנהלות סטודיו C יעברו הכשרה לזיהוי סימני אלימות בקרב נשים ביוזמת ח"כ עליזה לביא

לקראת יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים שיצוין ב-25 בנובמבר, חתמו היום (א') ח"כ עליזה לביא (יש עתיד) ואשכנזי-רייוויט, מנכ"לית סטודיו C, על תוכנית חדשה במסגרתה יוכשרו 350 מדריכות ומנהלות של הרשת, לזהות סימני אלימות בקרב נשים, כחלק מהמאבק הכולל בתופעת האלימות במשפחה.

המדריכות מצטרפות למיזם חדשני ופורץ דרך שהחל לפני כשנה, בו עובדות ועובדים בקהילה – הנמצאים במעגל קרוב אל לקוחותיהן – מוכשרים לזהות סימני אלימות בקרב נשים. למיזם הצטרפו כבר ארגון הקוסמטיקאיות, הבלניות במקוואות וכעת המאמנות של רשת סטודיו c. במהלך ההכשרה המדריכות ייחשפו למאפיינים וסימנים מזהים של אלימות כלכלית, פיזית ונפשית, היכרות עם החסמים והקשיים של אותן נשים, וכן היכרות עם גורמי הטיפול הסיוע הרלוונטיים להתמודדות וסיוע במקרים אלו.

ח"כ ד"ר עליזה לביא: "מדריכות כושר נמצאות בקשר רצוף, אישי וקרוב למתאמנות שלהן, ומהוות לרוב מודל לחיקוי לרבות מהן. המדריכות פוגשות נשים רבות מידי יום, ואני שמחה שהן מצטרפות ליוזמה שאני מובילה לגייס דמויות מרכזיות בקהילה להתגייס למאבק באלימות. המאמנות תעבורנה הכשרה לזיהוי מקרים של חשש לאלימות נגד נשים, במטרה לספק עזרה. בעזרת כלים המתאימים יש בידיהן כוח אדיר לסייע".

מנכ"לית סטודיו C, סמדר אשכנזי-רייוויט: "צוות המאמנות, המדריכות והמנהלות של סטודיו C קשוב לצרכים של הנשים מתעמלות ומחויב להעניק להן שירות מקצועי וליווי צמוד. זה אך טבעי שנבקש לשים לב גם למצבן האישי ונפעל לוודא שלא מופעל נגדן כל סוג של אלימות. כדי להילחם באלימות נגד נשים יש להעלות את הנושא על סדר היום הציבורי ולבצע הסברה – וזה בדיוק שנעשה בתקופה הקרובה".

עוד הוסיפה ח"כ לביא, " לקהילה יש כוח אדיר להציל חיים. אני מקווה שעוד מכוני כושר יצטרפו למיזם ויסייעו בהצלת חיים. חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה תסייע להגביר את המודעות, לרתום את הסביבה הקרובה, ולמנוע את הטרגדיה הבאה".

לכתבה בתוכנית "בוקר אור" ערוץ 10

לכתבה באתר מדינט

לכתבה ב"לב החדשות"

 

2018-11-28T15:59:40+00:00

להזמנת הרצאות שלחו הודעה

ליצירת קשר או להזמנת הרצאות אנא חייגו 03-7208856 או השאירו פרטים ונשיב בהקדם האפשרי


    To book a speaking engagement with Dr. Aliza Lavie please leave your details below